Drodzy Uczniowie

Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny w zupełnie odmiennej rzeczywistości. Musimy więc nauczyć się żyć zgodnie z nowymi zasadami, które zapewnią nam wszystkim bezpieczeństwo. Mimo wielu ograniczeń i utrudnień od razu przystępujemy do pracy z wielką nadzieją, zapałem i zaangażowaniem. My nauczyciele dołożymy wszelkich starań, aby postawione przed nami  zadania powiodły się. Jednak pełne zrealizowanie planów i zamierzeń w warunkach COVID -19 będzie wymagało od nas wszystkich ogromnego wysiłku, dlatego apeluję do Was o systematyczną oraz solidną pracę, o współdziałanie, wyrozumiałość i cierpliwość. Mocno podkreślam, że naszym priorytetem pozostaje Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, w związku z tym podjęliśmy wiele działań, które co prawda skomplikują pracę, ale zapewne podniosą stan bezpieczeństwa w szkole. Większość zajęć będzie realizowana w nieco innej formie  o czym dowiecie się niebawem od swoich nauczycieli i wychowawców.

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021 – ogromnie miło mi Was wszystkich powitać. Szczególnie gorąco witam uczniów klas pierwszych, którzy zaczynają przygodę z IX Liceum. Przed Wami wiele wyzwań, nowych doświadczeń i momentów, w których będziecie mogli zaprezentować swoje zdolności – nie tylko naukowe, ale też sportowe i artystyczne, bowiem naszą szkołę wybrali uczniowie ambitni, pracowici i kreatywni, dlatego wierzę, że każdy z Was odnajdzie tu swoje miejsce.

Z radością witam uczniów z oddziału międzynarodowego, którego naukę zwieńczy matura IB. Jest to olbrzymi sukces, którego Wy staniecie się częścią. Czteroletnia przygoda, podzielona na dwa etapy, w których będziecie realizować polską podstawę programową, a później Program IB DP umożliwi Wam studia na najlepszych uniwersytetach na całym świecie.

Witam uczniów klas drugich. Najtrudniejszy okres szkolny macie już za sobą. Mam nadzieję, że jesteście wypoczęci, pełni wakacyjnych wrażeń i z zapałem zabierzecie się do nauki od pierwszego dnia, a to zaowocuje niewątpliwie dobrymi wynikami.

Ciepłe słowa kieruję do Was trzecioklasiści, bowiem przed Wami ostatni rok nauki w naszej szkole. Na wiosnę czeka Was egzamin dojrzałości, który w dużym stopniu będzie decydował o Waszej edukacyjnej przyszłości, dlatego proszę Was bierzcie się do pracy od zaraz, bo to zapewne pozwoli wam osiągnąć zadowalające wszystkich wyniki. Na pocieszenie dodam, że Wasi poprzednicy napisali maturę zupełnie dobrze, co ulokowało nasze Liceum wśród najlepszych w Rzeszowie.

Wszystkich Was zachęcam do udziału w licznych atrakcjach, które szkoła będzie oferować, jak tylko uda się pokonać pandemię – konkursach, zawodach i wielu innych aktywnościach, których w naszej szkole nie brakuje. Utarło się już, że IX Liceum to miejsce, w którym zawsze coś się dzieje i każdy może odnaleźć coś dla siebie.

Nowy rok szkolny jest zawsze pustą kartą – od Was zależy, jakimi wspomnieniami ją wypełnicie.

Życzę Wam wszystkiego dobrego, powodzenia i udanego nowego roku szkolnego!

Marian Pietryka –  dyrektor IX  LO