Nasi mistrzowie

ABIGAJL PELINKO

Abigail Pelinko z klubu Slalom Academy, uczennica klasy 1M naszej Szkoły z ramienia Kadry Narodowej w dniach 3-6 listopada 2022r. brała udział w Mistrzostwach Świata w Freestyle na rolkach World Skate Games Argentina 2022r. w Buenos Aires. Wzięła udział w czterech konkurencjach i osiągnęła bardzo dobre wyniki, plasując się w pierwszej dziesiątce najlepszych zawodników świata: Speed Slalom – 7. miejsce, Classic Pair wraz ze swoją siostrą Liwią Pelinko – 8. miejsce, Slalom Battle – 9. miejsce i Classic Slalom – 10. miejsce.

W 2023 roku Abigajl wystartowała w KOREA NAMWON OPEN 2023 (zawody Pucharu Świata World Skate). Nasza uczennica w freestyle slalom zajęła wysokie 6. miejsce. Poniżej filmiki przejazdów Abi (drugi przejazd z siostrą Liwią):

Więcej na: Korea Namwon OPEN 2023 – Polski Związek Sportów Wrotkarskich (pzsw.org)

WIKTORIA MACHNIAK

Wiktoria Machniak, uczennica klasy 1M, wraz z Zespołem Tanecznym Gracja z Łańcuta zajęła III miejsce w Krajowych Mistrzostwach Polski IDO Show Dance – kwalifikacja do Mistrzostw Europy i Świata (2023). Poniżej Zespół Gracja (Wiktoria – w samym centrum zdjęcia – trzyma brązowe trofeum):

RÓŻA PODKULSKA I ANNA OŻÓG

Róża Podkulska i Ania Ożóg to tancerki, które osiągają sukcesy na szczeblu międzynarodowym.

Sukcesy Róży:

 • I miejsce Grand Prix w VI Międzynarodowym Konkursie Taneczny Talent w stylu Show Dance w formie mini formacje
 • II miejsce w Międzynarodowym Turnieju Tańca “Time for Dance 2023”.

Sukcesy Ani:

 • I miejsce Grand Prix w VI Międzynarodowym Konkursie Taneczny Talent w stylu Show Dance w formie solo.
 • III miejsce w 9 Otwartym Turnieju Tańca w kat. Show Dance w formie solista.

ANASTAZJA BIELEC

Anastazja Bielec, została mistrzynią świata i Europy w fitnessie gimnastycznym (listopad 2019). Okazała się najlepsza spośród setek uczestników.

https://fb.watch/kyeUdwm4ZG/

MARTA SKUBIS

Marta Skubis, uczennica klasy 1ds, wywalczyła tytuł Mistrza Polski Junior Women w konkurencji Freestyle Battle podczas Mistrzostw Polski w jeździe na rolkach (2019). To najważniejsza tego typu impreza w Polsce, organizowana przez Polski Związek Sportów Wrotkarskich.

Oficjalny komunikat Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich o zawodach oraz kilka zdjęć z występu Marty: https://pzsw.org/2019/10/28/mistrzostwa-polski-freestyle-slalom-podsumowanie/

Marta o swojej sportowej pasji: https://nowiny24.pl/marta-skubis-gdy-odebrala…/…/c2-14756502

MONIKA KUŹNIAR

Inne osiągnięcia:

 • VII miejsce – Przełajowe Mistrzostwa Polski Olszyna do lat 18 na dystansie 3km
 • VI miejsce – Halowe Mistrzostwa Polski Toruń do lat 18 na dystansie 1km
 • I miejsce w grand prix i mistrzostwach województwa do lat 18 i 20 w sezonie przełajowym oraz otwartym

DOMINIK POŹNIAK I MACIEJ BIŁYK

W dniach 4 -15.04.2018 r. w Antwerpii odbyły się Mistrzostwa Świata w akrobatyce sportowej.
Do walki z najlepszymi zespołami na świecie stanęli uczniowie naszej szkoły, którzy od kilku lat reprezentują Polskę na zawodach krajowych i międzynarodowych: Maciej Biłyk w kategorii wiekowej 12-18 lat oraz Dominik Poźniak w kategorii senior.
Chłopcy startowali w konkurencji dwójek męskich. Obydwa zespoły wykonały swoje programy bezbłędnie co pozwoliło im zająć 7. i 12. miejsce.
Wszyscy cieszymy się z ich osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.

*****

Podczas Międzynarodowego Turnieju  Akrobatyki Sportowej odbywającego się  w Zielonej Górze w kategorii dwójek  męskich seniorów zwyciężył Dominik Poźniak (Klub Akrobatyki Sportowej Rzeszów).

[Szczegóły oraz fotografia medalistów]

SUKCESY TANECZNE

Uczennice naszego liceum odniosły ogromne sukcesy w Krajowych Mistrzostwach International Dance Organization Show Dance 2018. Mistrzostwa odbyły się w dniach 06 – 08.04.2018r. w Kleszczowie.

 • Mistrzostwo Polski w kategorii FORMACJE SHOW DANCE 16+ z zespołu T–8 zdobyły:  Aleksandra Gliwa, Zuzanna Łoczyńska, Zuzanna Kuźniar i Ewa Gaweł.
 • Mistrzostwo Polski w kategorii MINI FORMACJE SHOW DANCE 16+ z zespołu Soul Dance Dębica zdobyła Gloria Armata.
 • V-ce Mistrzostwo Polski w kategorii MINI FORMACJE SHOW DANCE 16+ z zespołu „Kornele” zdobyła Julia Grabowska.
 • V-ce Mistrzostwo Polski w kategorii FORMACJE SHOW DANCE 12-15 lat z zespołu „Kornele” zdobyły: Daria Serwińska i Hanna Lech.
 • III miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii FORMACJE SHOW DANCE 16+ z zespołu „Kornele” zdobyły: Julia Grabowska i Agnieszka Grużewska.

MAXIMILIAN I TOMASZ ŻYCZYŃSCY

Bracia Życzyńscy mają na swoim koncie wiele medali, ale ten jest szczególny. Zajęli bowiem I miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 16 w Lekkiej Atletyce, pokonując najszybciej sztafetę 4×100 m.

JAKUB TĘCZA

O tym, że warto wytrwale ćwiczyć na zajęciach wychowania fizycznego przekonuje absolwent Gimnazjum nr 9 – Jakub Tęcza, który w 40. Maratonie w San Francisco (2017) zajął 7. miejsce w swojej kategorii wiekowej. W biegu ogółem wystartowało 6585 uczestników z całego świata. Kuba jako czterdziesty minął linię mety.

Gratulujemy! Będziemy mocno trzymać kciuki za sukcesy w kolejnych maratonach.

Powrót do góry