Absolwenci

ZNANI W KRAJU
Absolwent Gimnazjum nr 9

Kamil Bijoś

Absolwent Gimnazjum nr 9
Polski wokalista jazzowy, członek zespołu Sound’n’Grace, finalista czwartej edycji programu „The Voice of Poland”, uczestnik programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Studiował na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Absolwentka Gimnazjum nr 9

Aleksandra Kołcz

Absolwentka Gimnazjum nr 9
Wokalistka Tercetu Mocha. Zespół otrzymał I wyróżnienie w Debiutach Festiwalu Opole 2009 oraz uczestniczył w półfinale „Mam talent”.
Absolwent Gimnazjum nr 9

Jakub Kołodziej

Absolwent Gimnazjum nr 9
Tenor, przedsiębiorca. W latach 2006-2010 aktor Teatru im. Wandy Siemaszkowej i Teatru Maska w Rzeszowie. Pomimo swojego młodego wieku koncertował już w Niemczech, Francji, Włoszech itd. Może się poszczycić nagrodami indywidualnymi m.in. Nagrodą Prezydenta Miasta Rzeszowa "Młode Talenty", Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego za konkursowe rozpowszechnianie muzyki sakralnej jak i tymi, które zdobył jako solista chóru: I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej "Varsovia Cantus". Absolwent logistyki na Politechnice Rzeszowskiej. Obecnie student Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, gdzie pełni rolę przewodniczącego Samorządu Studenckiego. W marcu 2017 powołany do Komisji ds. Przedsiębiorczości Parlamentu Studentów Rzeczpospolitej Polskiej.
STUDIUJĄ LUB STUDIOWALI ZA GRANICĄ

Łukasz Kołodziej
• licencjat z filozofii, polityki i ekonomii na University of Warwick (U.K.)
• University of North Carolina at Chapel Hill (USA)

Karolina Uchman - studiuje w USA (New York University)

Magda Helon – University of Pavia, (Włochy) – medycyna

Jakub Tęcza po ukończonych studiach we Frankfurcie nad Menem i Mannheim w Niemczech jest doktorantem w USA (Doctoral program of Department of Economics at the University of Arizona, Tucson), z zamiłowania biegacz –maratończyk (trzymamy kciuki za jego start w tegorocznym słynnym maratonie w San Francisco)

Adrianna Bednarska – studiuje prawo i ekonomię w Wielkiej Brytanii (SOAS University of London)

Flawia Paściak – studiuje psychologię w Wielkiej Brytanii (University of Aberdeen)

Justyna Bomba – studiuje w Wielkiej Brytanii (University College of London)

Maria Trzcińska – studiuje medycynę w Wiedniu (Medizinische Universität Wien)

Wojciech Bilkiewicz – studiuje ekonomię w Wiedniu

Maja Hawłasewicz – absolwentka SGH na kierunkach: Metody ilościowe w ekonomii oraz Finanse i Rachunkowość, absolwentka Fundacji Lesława Pagi, obecnie doradca strategiczny w jednej z największych firm technologii informatycznych (Amdocs Israel Ltd.) Tel Aviv

Monika Lenart – ukończyła psychologię w College University of New York, obecnie zdobywa tytuł magistra z psychologii i psychoterapii na Rutgers University

Zuzanna Raczek – studiowała sinologię na Uniwersytecie A. Mickiewicza w Poznaniu oraz na Xi'an International Studies University

ABSOLWENCI O CIEKAWYM ŻYCIORYSIE

Katarzyna Uchman studiowała architekturę i inżynierię lądową na University of Bath (Wielka Brytania), uzyskała tytuł magistra z architektury i urbanistyki na TU Delft w Holandii ze specjalizacją "wodna." W czasie studiów magisterskich pracowała w Stanach Zjednoczonych jako adiunkt na Stevens Istitute of Technology - miała własny projekt związany z dynamicznym modelowaniem zagrożenia powodziowego i obrony przeciwpowodziowej w rejonie Port Authority of New York and New Jersey. Współpracowała z SANDIA National Lab.

Realizowała projekty:
• aplikacja informująca wizualnie o zagrożeniu powodziowym dla Google
• obrona przeciwpowodziowa dla Dżakarty, we współpracy z konsulatem holenderskim w NY i rządem indonezyjskim,
• dla Lokheed Martin, model na bazie swoich wcześniejszych modeli oraz dla Lagos w Nigerii
• ochrony przeciwpowodziowej (flood resilience) – praca w korporacji architektonicznej NBBJ. Jej bezpośrednim szefem był główny urbanista Nowego Jorku Alexandros Washburn.

Pracowała w Architecture Institute of Rotterdam, a teraz jest zatrudniona w polskiej firmie wykonawczej na tzw. eksporcie jako inżynier budowy w Amsterdamie i w Delft. Tworzy jednocześnie własny biznesplan związany z „building with water”.

NASI ABSOLWENCI NA LUB PO STUDIACH DOKTORANCKICH

Dominik Wierzbicki – studia doktoranckie z chemii (AGH Kraków)

Rafał Rawski – studia doktoranckie z biotechnologii (Rzeszów)

Hubert Zięba – doktorant Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego

SUKCESY MIĘDZYNARODOWE

Jan Fornal – zdobył brązowy medal w Rio de Janeiro, gdzie reprezentował Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej (2017).

Poczytaj więcej o sukcesie Janka.

Powrót do góry