Zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie

26 listopada drużyna miłośników historii z naszej szkoły wzięła udział w ogólnopolskim etapie konkursu „Ojczyzna nasza”, zorganizowanym pod patronatem MEN z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. W jej składzie znaleźli się: Jowita Pietryka, Paulina Rabczak i Maksymilian Mirecki.  Naszym opiekunem była pani Anna Majlinger-Mirecka, a miejscem zmagań – kompleks turystyczny w Bałtowie.
Po niezwykle trudnej części testowej wyruszyliśmy w teren, by odszukać ukryty w jednym z polskich zamków skarb, opisać, jak zbudowany jest miecz, rozpoznać rodzaje nowożytnej broni i odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących kultury międzywojennej Polski.
Następnego dnia, po pokazie staropolskich tańców i strojów oraz uroczystym obiedzie, nastąpił wyczekiwany przez nas moment: wręczenie nagród. Wielka była nasza radość, kiedy dowiedzieliśmy się, że to właśnie my zostaliśmy najlepszą drużyną w Polsce. Ogrom pracy włożonej w osiągnięcie tego sukcesu sprawił, że odczuwaliśmy jeszcze większą satysfakcję z uzyskanego wyniku.
Dwudniowy pobyt w Bałtowie był dla nas niezapomnianym przeżyciem, a nasze zwycięstwo będziemy wspominać z wypiekami na twarzy jeszcze przez wiele lat.

[Pełna lista laureatów]