Nowy rok, nowa szkoła, nowe wyzwania…

„Zmiany są częścią życia” – z takim hasłem zainaugurowaliśmy 4. września 2017 roku działalność nowej szkoły średniej w Rzeszowie. Jest nią IX Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi. Najmłodsze liceum w mieście. Na nowej mapie edukacyjnej spowodowanej zmianami w systemie edukacji.

Galowy dzień rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele farnym oraz uroczystą akademią przygotowaną przez uczniów. Wszystkich przybyłych przywitał dyrektor nowego liceum – profesor oświaty Marian Pietryka. Swoją obecnością zaszczycił nas również ksiądz prałat Jan Szczupak, który udzielił nam błogosławieństwa na nowej drodze edukacji.

W tym roku szkolnym naukę u nas rozpoczynają licealiści w trzech klasach pierwszych na profilach: biologiczno – medyczny z rozszerzonym językiem angielskim, biologiczno – medyczny z rozszerzoną matematyką oraz politechniczny. Bardzo serdecznie witamy wszystkich naszych nowych podopiecznych! Mamy nadzieję, że będziecie się tu dobrze czuli.

Równie gorąco witamy po wakacjach uczniów II i III klasy Gimnazjum nr 9 (zgodnie z założeniami reformy szkoła ta została włączona do liceum). Wierzymy w to, że razem z Wami napiszemy kolejny rozdział naszej wspólnej historii. Stworzymy nową szkołę, opartą na mocnym fundamencie „Dziewiątki”: przyjazną, otwartą, ambitną, nowoczesną, dobrą.

Pamiętajmy o tym, że stałe są tylko zmiany w naszym życiu… Zatem w nowej szkole, z nowymi wyzwaniami, w nowym systemie nauczania – zaczynamy.