Laureaci na podsumowaniu konkursów przedmiotowych

7.06.2017 r. odbyła się uroczystość wojewódzka podsumowania wyników konkursów przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty, w której uczestniczyli laureaci konkursów, ich opiekunowie naukowi, dyrektorzy szkół oraz zaproszeni goście.

Kolejny już rok Gimnazjum nr 9 okazało się bezapelacyjnie najlepsze w województwie podkarpackim z imponującą liczbą 51 laureatów i 53 finalistów. Wynik ten to nie przypadek, bowiem w ostatnich pięciu latach nasze gimnazjum może poszczycić się liczbą 187 laureatów i 202 finalistów. Sukcesy te są niewątpliwie efektem utalentowania, systematycznej i solidnej, a niekiedy mozolnej pracy uczniów. Warto jednak podkreślić, że jest to także wynik ogromnego trudu nauczycieli, ich kompetencji, zaangażowania, umiejętności wydobywania z uczniów tego co w nich najpiękniejsze, konsekwencji w działaniu i umiejętności motywowania podopiecznych do pracy. Świadczy to również o właściwej pracy nauczycieli z uczniami zdolnymi i wykazującym kierunkowe zainteresowania oraz potwierdza, że nauczyciele nie marnują potencjału swoich podopiecznych.

Podczas uroczystej akademii uczniowie odebrali dyplomy i nagrody z rąk Wojewody Podkarpackiego – pani Ewy Leniart i od Podkarpackiego Kuratora Oświaty – pani Małgorzaty Rauch. Dyrektorzy najlepszych szkół otrzymali dyplomy „Szkoły przyjaznej utalentowanym uczniom”.

Mamy nadzieję, że licealiści utrzymają równie wysoką formę.