Erasmus+ na Azorach

DZIEŃ WYJAZDU

Zaczynamy naszą podróż. Lecimy na Azory na środek Atlantyku. Życzcie nam powodzenia.

DZIEŃ PIERWSZY

Pierwszy dzień na Azorach zaczęliśmy integracją w szkole, poznaliśmy się oraz każdy kraj przedstawił swoich reprezentantów. Nauczyliśmy się także podstawowych zwrotów w rożnych językach. Następnie przeszliśmy trasę ukazującą uroki wyspy. Pogoda, ku naszemu zaskoczeniu, sprzyjała nam przez całą wędrówkę.

DZIEŃ DRUGI

Dzień drugi rozpoczęliśmy wycieczką do lokalnej firmy wspierającej małe, jak i duże przedsiębiorstwa. Odwiedziliśmy m.in. tutejszego producenta gier. Po obiedzie w instytucie ekologicznym odkrywaliśmy tajemnice lasu.

DZIEŃ TRZECI

Trzeci dzień rozpoczęliśmy od pobytu na w pełni organicznej farmie. Najciekawszym elementem dnia była jednak wizyta w jednym z dwóch wulkanów na świecie, do wnętrza których można wejść. Niestety wewnątrz okazało się, że wulkan jest nieaktywny. Po tym odwiedziliśmy również wybrzeże, na którym fale sięgały niemal 10 metrów. W drodze powrotnej zaskoczył nas krowek (zdjęcie numer 6), jednak po chwili czekania udało nam się bezpiecznie wrócić do domów.

DZIEŃ CZWARTY

Naszą przygodę czwartego dnia na Azorach rozpoczęliśmy od uczestnictwa w grze terenowej. Poznaliśmy przy tym uroki miasta. Następnie udaliśmy się na (w pełni ekologiczną) farmę krów. Mogliśmy pogłaskać te urocze zwierzęta, a nawet spróbować od nich mleka, dowiadując się przy tym wielu ciekawych informacji o ich hodowli. Pod koniec naszej wycieczki pojechaliśmy na punkt widokowy, gdzie rozprzestrzeniał się piękny widok na okolicę.