PCI ProtoLab

Klasa 2c uczestniczyła w dniach otwartych PCI ProtoLab.  Pokaz robota rysującego i elektronicznej harfy laserowej, warsztaty z hydroponiki i podstaw krawiectwa, strefa projektowa, wykłady z zakresu marketingu i inne atrakcje czekały na uczniów naszej szkoły.

Podkarpackie Centrum Innowacji to organizacja promująca wykorzystanie osiągnięć  naukowych w gospodarce. Buduje kluczowe umiejętności naukowców i studentów.

Wzmacnia potencjał regionu finansując prace badawczo-rozwojowe naukowców oraz wytwarzane w ten sposób nowe technologie i rozwiązania.

PCI wspiera innowacyjne pomysły młodych ludzi, poszerza ich wiedzę na temat startup-ów i prototypowania udostępniając pracownie makerspace, a także organizując programy edukacyjne i hackathony.

Nowy budynek PCI ProtoLab przy ul. Lenartowicza w Rzeszowie to blisko 400 m2 kompleksowo wyposażonych pracowni, z których mogą korzystać podkarpaccy studenci, uczniowie, kreatorzy i innowatorzy.

Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz porady, zapraszamy Cię do indywidualnego kontaktu z nauczycielami informatyki.