„Dla każdego coś miłego”

Rozstrzygnięto wigilijny konkurs dla klas pierwszych „Dla każdego coś miłego”. Okazało się, że pierwszoklasiści oprócz dobrych pomysłów mają też wiele talentów: plastycznych, literackich, muzycznych, wokalnych, tanecznych, rękodzielniczych i kulinarnych. Zadaniem klas było przygotowanie podarunków wigilijnych dla wylosowanej przez przewodniczącego równoległej klasy pierwszej. Założeniem konkursu było, aby podarunki były wykonane własnoręcznie. Uczniowie podczas grupowej realizacji swoich pomysłów mieli okazję lepiej się poznać i zintegrować. Trwająca pandemia nieco utrudniła niektórym klasom przygotowanie upominków, ale ostatecznie wszystkie pomysły udało się zrealizować i udokumentować.

Jury w składzie: Anna Dec, Elżbieta Chmiel oraz 3 uczennice z klasy 3ag (Aneta, Wiktoria i Olga) miało niemały orzech do zgryzienia. Jak to zwykle w konkursach bywa, należało wyłonić zwycięzcę. Werdykt przedstawia się następująco:

  • I miejsce – klasa 1M (Uczniowie przygotowali dla klasy 1a życzenia świąteczne w postaci piosenki oraz własnoręcznie zdobione okazyjne kubki. Nagrodą jest jeden dzień niepytania w II semestrze.)
  • II miejsce – 1b (Niespodzianką przygotowaną dla klasy 1M był sympatyczny filmik ze świątecznym układem tanecznym i plansze z życzeniami od każdej osoby w klasie. Nagrodą jest 3 godziny niepytania w jednym dniu.)
  • III miejsce – 1a (Klasa tuż przed świętami była na nauczaniu zdalnym. Zadanie było więc utrudnione, ale mimo wszystko super zrealizowane, co zostało docenione przez jury konkursu. Uczniowie wymyślili dla klasy 1c uroczy wiersz z życzeniami oraz pomysłowy kolaż z własnoręcznie wykonanymi planszami. Nagrodą są 2 godziny niepytania w jednym dniu.)
  • wyróżnienia: 1c i 1d (Klasa 1c upiekła dla 1d pierniczki, a 1d dla klasy 1b wykonała w czasie spotkania wigilijnego piosenkę z życzeniami i własnym akompaniamentem. Nagrodą jest 1 godzina niepytania.)

Gratulujemy!