Dzień Niepodległości

9 listopada 2018 roku w naszej szkole uczciliśmy  jubileusz setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość została zorganizowana na najwyższym poziomie. Podczas przedstawienia laureaci konkursów recytatorskich, fotograficznych, muzycznych i artystycznych o tematyce niepodległościowej organizowanych przez nasze liceum pod wspólnym tytułem „Ojczyzna, czyli stąd jestem”, odebrali nagrody i mieli okazję do zaprezentowania swoich imponujących umiejętności. W tym samym czasie odbyła się także wystawa prac artystycznych oraz pokaz zdjęć wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Przed rozpoczęciem spektaklu uczestnicy wspólnie zaśpiewali „Mazurek Dąbrowskiego”. To niepowtarzalne widowisko z całą pewnością było dla wszystkich bardzo wartościową lekcją patriotyzmu i niezapomnianym przeżyciem.

Tekst i zdjęcia: Maksymilian Mirecki