Królowa Jadwiga – miłościwie nam panująca…

7 czerwca oddaliśmy hołd Patronce naszego liceum. W całej szkole królowała Święta Jadwiga. Jej majestat można było dostrzec wszędzie.

Dzień Patrona przywitał nas szeregiem atrakcji. Dzięki nim mogliśmy dokładniej poznać życie i działalność Królowej oraz przybliżyć sobie czasy, w jakich władała Ona naszym krajem. Poza tym, w różnych konkursach można było także zdobyć parę ciekawych nagród.

W czasie pierwszej lekcji mogliśmy zobaczyć prezentację na temat św. Królowej Jadwigi. Później odbył się konkurs wiedzy o naszej Patronce oraz o naszej szkole. Każdą klasę reprezentowało dwóch uczniów. Zwycięzcy Kajetan Ostrowski i Barbara Witowicz z klasy 2b otrzymali słodkie nagrody.

Podczas kolejnej lekcji podziwialiśmy naszych rówieśników odzianych w średniowieczne stroje. Konkurs na dwa najlepsze przebrania wygrali Artur Olszówka i Kasia Liszcz. Ogłosiliśmy ich zatem jednogłośnie królem i królową szkoły.

Na czwartej godzinie odwiedzili nas rycerze, którzy pokazali nam średniowieczne zbroje i broń. Uczniowie mogli też wziąć udział w pojedynku na miecze oraz nauczyć się popularnego tańca z tamtych czasów.

Pod koniec dnia odbyły się zawody w strzelaniu z łuku. Najlepsi strzelcy, czyli Maksym Korczowski z 2e, Klaudia Wasylów z 2a, Artur Olszówka z 2e oraz Anita Biela z 3c zostali nagrodzeni.

Cała społeczność szkolna świetnie się bawiła. W liceum panowała wspaniała, prawdziwie królewska atmosfera. Przebrani uczniowie majestatycznie krążyli po korytarzach, a w holu, tuż przy wejściu, mogliśmy obejrzeć wystawę portretów i plakatów poświęconych naszej Patronce, z których najlepszymi okazały się prace klas 2b, 1b i 3d.
Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu tego uroczystego dnia!