Hiszpanio – adios !…

Dziś jest nasz ostatni, pożegnalny dzień w Hiszpanii. Jutro już będziemy z powrotem w Rzeszowie, niestety. Smutno nam także, ponieważ kończy się nasz projekt realizowany wspólnie ze szkolą IES Luis Seoane.

Spędziliśmy w Pontevedrze niezapomniany tydzień, w czasie którego mogliśmy poznać tutejszą kulturę, tradycję, krajobrazy oraz gastronomię (m. in. smak owoców morza).

Pierwszego dnia mile nas powitano zarówno w tutejszej szkole, jak i w ratuszu. Potem zwiedziliśmy miasto Santiago de Compostela (spacerowaliśmy nawet po dachach Katedry). Dzięki przewodnikowi poznaliśmy wiele ciekawostek o tym historycznym miejscu, w którym kończy się droga Świętego Jakuba, gdzie można spotkać pielgrzymów z całego świata.

Zwiedziliśmy również muzeum regionalne. Mogliśmy w nim podziwiać dzieła artysty Luisa Seoane, który jest równocześnie patronem szkoły.

Oprócz zwiedzania były i przyjemności… Wczoraj popłynęliśmy statkiem na wyspę Cies, która należy do Parku Narodowego wysp atlantyckich. Mogliśmy tu podziwiać tamtejszą roślinność i zwierzęta, jak również wykąpać się i poleżeć na bajecznej plaży.

Nasi gospodarze, czyli rodzice hiszpańskich uczniów przygotowali dla nas ciekawe atrakcje podczas weekendu, więc mogliśmy zwiedzić również Portugalię i inne miejsca czy zasmakować kajakarstwa …..

Serdecznie dziękujemy wszystkim Hiszpanom za wspaniały pobyt, który na zawsze pozostanie w naszych sercach.