Szlachetne zdrowie…

30 maja obchodziliśmy w naszej szkole dzień zdrowia.

Po pierwszej lekcji w jednej z sal uczniowie mogli poczęstować się zdrowym śniadaniem. Do wyboru mieliśmy warzywa, owoce i wiele innych przekąsek. W przygotowanie tego posiłku bardzo chętnie zaangażowała się klasa 3c, która wygrała też konkurs wiedzy o zdrowiu. Wzięli w nim udział chętni uczniowie naszej szkoły; trzeba przyznać, że wykazali się niemałą wiedzą.

Następną atrakcją był mecz piłki siatkowej „O marchewkę”. Zagrały ze sobą drużyny gimnazjum i liceum. Po zaciętej grze zwyciężyła drużyna gimnazjalistów. Na koniec każdy zawodnik mógł poczęstować się przygotowanymi marchewkami.

Dzień zdrowia zakończyliśmy spotkaniem z panią dietetyk. Opowiedziała nam ona o tym, jak się odżywiać, aby nasz organizm miał energię na cały dzień i dobrze się rozwijał. Zadając pytania, mogliśmy dowiedzieć się, jak rozwiązać nasze indywidualne problemy. Godzina minęła nam bardzo szybko, a ze spotkania wyszliśmy z dodatkową wiedzą, którą będziemy wykorzystywać każdego dnia.