„Ponoć najładniejszy uśmiech mają Ci…., którzy najbardziej cierpią, a najpiękniejsze oczy mają Ci, którzy najwięcej płaczą”

W dniu 21.11.2017r. kilkoro uczniów naszego liceum wraz z opiekunem, panią Renatą Niemczyk brało udział w konferencji pt. „Wolontariat – społeczne zaangażowanie na rzecz dzieci”, realizowanej w ramach projektu „Nie jesteś sam”. Konferencja odbyła się w Podkarpackim Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie mieszczącym się  przy ulicy Lwowskiej 132. Uczestnikom przybliżono codzienną pracę wolontariuszy akcyjnych i medycznych, pracę fizjoterapeutów i psychologa. Cenne okazały się też świadectwa na temat wolontariatu usłyszane z ust niepełnosprawnej wolontariuszki, która na co dzień bardzo angażuje się w pomoc chorym dzieciom.

Uczestnicy konferencji  mogli sobie odpowiedzieć na pytania: „Czy warto pomagać?”, Czy się do tego nadaję?”, „Co mogę zrobić, by pomóc?”, „Muszę czy chcę pomagać? Okazało się, że form pomocy jest bardzo wiele, wystarczy tylko dostosować je do własnego trybu życia zawodowego, szkolnego czy rodzinnego. Pozytywnie zainspirowani, z nowymi pomysłami,  wróciliśmy do szkolnego środowiska, gdzie zamierzamy w różny sposób propagować ideę wolontariatu, aby nie zamieszkał w naszych sercach  wolontaryjny leń.