Chcemy znać prawa konsumenta

Jakie są prawa konsumenta? Jak poradzić sobie z niezgodnością towaru czy usługi? Co zrobić kiedy sprzedawca nie przyjął reklamacji? Wielu z nas często się nad tym nie zastanawia. Uważamy, że jest nam to niepotrzebne, do czasu, kiedy sami nie doświadczymy sytuacji, w której musimy coś zareklamować.

Nasi licealiści na te i wiele innych pytań uzyskali wyczerpujące odpowiedzi dzięki uczestniczeniu w kolejnym wykładzie prowadzonym przez panią Katarzynę Żółty-Martens w ramach projektu pt. 'Mieszkaniec Rzeszowa – Świadomy Konsument’ organizowanego przez Fundację Prawnikon. Spotkanie to odbyło się 14.11.2017 podczas lekcji podstaw przedsiębiorczości i uświadomiło uczniom, jak ważne jest czytanie umów, instrukcji, charakterystyki przedmiotów czy opisów aukcji internetowych, na których chcemy zakupić dany produkt.

Dowiedzieliśmy się również, iż istnieje aplikacja, dzięki której możemy sprawdzić, skąd pochodzi dany produkt na postawie kodu kreskowego. Z kolei aplikacja Zdrowe Zakupy na podstawie kodu kreskowego jest nam w stanie pokazać, co warto kupować do jedzenia, a co raczej co nie powinno znaleźć się w naszym koszyku na zakupy.

Licealiści z chęcią poszerzyli swoją wiedzę na temat bardzo obszernej dziedziny, jaką jest przedsiębiorczość i ze zniecierpliwieniem czekają na kolejne warsztaty tego typu.