Wycieczka do Kamionki

W dniach 27 – 28 września uczniowie klasy 2b i 2g pojechali na wycieczkę rowerową do Kamionki.
Ok. godziny 8:30 wyjechaliśmy pod opieką p. Fugasa, p. Tomaki oraz p. Król i p. Bielak-Majkut. Po drodze zrobiliśmy sobie kilka przerw, a o godzinie 13:00 byliśmy już na miejscu w Ośrodku Wypoczynkowym Pratt & Whitney w Kamionce. Jadąc wzbudzaliśmy wielkie zainteresowanie wśród kierowców i pieszych – bo tak liczna grupa rowerzystów (47) to nieczęsty widok. Bardzo się cieszyliśmy, że udało nam się przejechać tak wiele kilometrów. Chyba nikt nie spodziewał się, że pójdzie nam to tak łatwo.

Następnie udaliśmy się na pyszny obiad do restauracji oddalonej o ok. 1 km. Byliśmy bardzo głodni po dużym wysiłku, dlatego z radością zjedliśmy wszystko. Po obiedzie pojechaliśmy do Parku Historycznego w Bliźnie. Spędziliśmy tam miło czas, słuchając ciekawostek dotyczących II wojny światowej i niezwykłej historii tego miejsca. Gdy już wróciliśmy do ośrodka, rozpakowaliśmy się. Po krótkim odpoczynku po wyczerpującej trasie nasi opiekunowie rozpalili ognisko i każdy mógł sobie upiec kiełbaski, na które mieliśmy ogromną ochotę. Wszyscy mieli świetne humory, dlatego czas zleciał nam bardzo szybko. Niektórzy nawet rozegrali wtedy pasjonujący mecz przy sztucznym oświetleniu. Około godziny 22:00 każdy uczestnik wycieczki szedł już do domku i przygotowywał się do spania. Cisza nocna była trochę później, dlatego mogliśmy jeszcze wspólnie porozmawiać.
Liczba tego dnia – to 70 – bo tyle km przejechaliśmy!

Następnego dnia każdy z nas musiał sobie przygotować śniadanie oraz spakować się, a już o godzinie 9:30 mieliśmy zdać domki i przygotować się do wyjazdu w stronę Rzeszowa. Ku naszemu zdziwieniu nic nas nie bolało po poprzednim dniu. Do szkoły dotarliśmy około godziny 14:30 i niestety był to już koniec naszej wycieczki.

Wyprawę uznajemy za udaną, a w imieniu wszystkich uczestników chciałybyśmy podziękować naszym opiekunom za świetną organizację oraz opiekę.

Nasza liczba: 105, bo tyle km przejechaliśmy w dwa dni!

Natalia Szela i Aleksandra Tyrakowska 2b

[Zobacz zdjęcia z wyprawy]
Zapraszamy również do obejrzenia relacji filmowej przygotowanej przez naszego kolegę – Mateusza Domarskiego z kl. 2g.