Otrzęsiny klas pierwszych

W miniony weekend (29 – 30 września) odbyły się w naszej szkole otrzęsiny. Oto relacja z ich przebiegu:

Dzień pierwszy.

Spotkanie integracyjne naszych licealistów w Janowie Lubelskim odbywa się w miejscu pełnym słońca, otoczonym zielenią, z królewskim hotelem w tle. Przed obiadem, aby zaostrzyć apetyt, z zapałem przystąpiliśmy do grupowych konkurencji sportowo-rekreacyjnych. Dzięki naszej inteligencji, sprytowi i odwadze idzie nam rewelacyjnie. Humory wszystkim dopisują.

Po kolacji rozpoczęły się otrzęsiny…

Z domalowanymi wąsami reprezentacja każdej klasy zaliczała przy wieczornej chłodnej bryzie tor przeszkód. Musieliśmy przejść: równoważnię w stroju kangura, tunel z pokrzywami, gołymi stopami po szyszkach oraz pod drążkiem w stroju sumo. Inne zadania to m. in. wyciąganie zębami cukierka schowanego w mące czy wyjmowanie z worka cebuli … razem z mokrymi, nieprzyjemnymi w dotyku rzeczami. Chociaż droga do zostania licealistą nie jest łatwa, warto było ją przejść, aby zasłużyć na oficjalne pasowanie przez Pana Dyrektora na licealistę IX LO. Każdy uczeń otrzymał pamiątkową opaskę i długopis z logo szkoły. Uroczystość zakończyliśmy wspólną zabawą. Dyskoteka trwała do północy.

Dzień drugi.

Niczym Herkulesi śmiało stanęliśmy wobec kolejnych wyzwań, prób i zmagań. Wśród naszych „dwunastu prac” znalazły się m.in. rzucanie kulą do opony, pokonywanie ścieżki z kolorowymi kropkami czy jazda na rydwanie (oponie).
Po obiedzie przyszedł czas na wycieczkę poza teren hotelu. Z mapkami w rękach ruszyliśmy na poszukiwanie odpowiedzi na pytania przekazane przez instruktorów. Pozwoliły nam one nie tylko wzmocnić współpracę, ale dowiedzieć się więcej o Janowie (np. czym są Bełki, gdzie miało miejsce objawienie lub jaki kamień znajduje się na rynku oraz skąd biją krystalicznie czyste źródełka).

Wszyscy wróciliśmy do Rzeszowa w dobrych humorach, z nowymi znajomościami i lekkimi zakwasami 🙂

Oto galeria zdjęć z imprezy: