Campus France, czyli studia wyższe we Francji!

Campus France to francuska agencja rządowa zajmująca się promocją szkolnictwa wyższego we Francji. 17 maja nasi uczniowie spotkali się z Panią Iwona Gorczycą-Polus, reprezentującą oddział Campus France w Krakowie w Instytucie Francuskim.

Prelegentka zaprezentowała nam bardzo szczegółowo całą gamę tematów związanych z podjęciem studiów we Francji, takich jak: zapisy na studia, stypendia, możliwość studiowania na uczelni francuskiej nawet po angielsku, czy zdobycia podwójnego dyplomu. Przedstawiła też kilka ścieżek umożliwiających studiowanie za granicą, zarówno bezpośrednio po zakończeniu nauki w liceum, jak i w trakcie studiowania na polskiej uczelni z wykorzystaniem m.in. programu Erasmus+. Wreszcie przybliżyła sam temat kosztów takiego studiowania, które wcale nie są aż tak wysokie, a powodów, by studiować we Francji jest naprawdę dużo! Mamy nadzieję, że spotkanie to pozwoli uczniom dobrze zaplanować ścieżkę kariery zawodowej. Pamiętajmy, że warto o tym pomyśleć, będąc już w trzeciej klasie liceum. A Pani Iwonie dziękujemy serdecznie za bardzo ciekawe spotkanie.

Więcej informacji na temat Campus France i studiach we Francji znajdziecie pod adresem: https://www.pologne.campusfrance.org/pl/dni-campus-france-2023-wszystko-o-studiach-we-francji