Liczby też mają swoje dni

14.03.2023 r. odbył się Dzień liczby π na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej Politechniki Rzeszowskiej. W wydarzeniu wzięło udział około 500 uczniów ze szkół średnich z Podkarpacia, w tym uczniowie naszego liceum z klasy 3C i 3IB.

Młodzież miała okazję uczestniczenia w wykładach i warsztatach, które zostały podzielone na trzy równoległe panele związane z kierunkami studiów: inżynierią i analizą danych, inżynierią w medycynie oraz matematyką. Panele te zostały uzupełnione o pokazy z fizyki, a także o zwiedzanie wydziałowych laboratoriów oraz biblioteki. Wykłady, warsztaty i pokazy prowadzili nauczyciele akademiccy prowadzący zajęcia na wymienionych kierunkach oraz lekarze, jak również studenci kół naukowych: Machine Learning, X-med i Koło Matematyków. Wszystkim pracownikom i studentom WMiFS, którzy włączyli się w organizację Dnia liczby π na WMiFS bardzo dziękujemy za zaproszenie. 

Link do wydarzenia (więcej zdjęć): 14.03. odbył się Dzień liczby Pi na WMiFS / Wydział Matematyki i Fizyki Stosowanej (prz.edu.pl)