„Europa dla Młodych”

7 grudnia klasa I IB skorzystała z zaproszenia na Dzień Informacyjny „Europa Dla Młodych” organizowane przez rzeszowskie Stowarzyszenie Projektów Międzynarodowych “INPRO”

To cykliczna impreza zainicjowana przez grupy międzynarodowych wolontariuszy INPRO, którzy przyjeżdżają do Rzeszowa w ramach unijnego programu Europejski Korpus Solidarności. Wydarzenie to, to nie tylko zwieńczenie ich pobytu, ale również okazja, by lepiej poznać programy europejskie dla młodzieży takie jak Erasmus Plus czy EKS, odkryć kulturę różnych rejonów świata, przełamać bariery językowe, stereotypy i po prostu ciekawie spędzić popołudnie.

W programie festiwalu nasi uczniowie uczestniczyli z szeregu zajęć w języku angielskim, między innymi: – Europejski Korpus Solidarności – poznaj możliwości wolontariatu.
– Human Library: 6 historii sześciu osób, które wyjechały na projekt.
– Erasmus+ dla wszystkich, nie tylko dla studentów. 
– Kącik kulturowy, prezentacje krajów, quizy i gry pomagające odkryć kraje pochodzenia wolontariuszy: Hiszpania, Portugalia, Turcja, Gruzja, Armenia, Włochy, Egipt, Algeria, Tunezja, Palestyna oraz Francja.
– Eurodesk – punkt informacyjny dla młodzieży, w którym można dowiedzieć się więcej o możliwościach dla młodzieży i dorosłych oferowanych przez Unię Europejską w ramach programu Erasmus + lub ESC.
– Chillout Zone – miejsce, gdzie można się zrelaksować przy kawie, herbacie i grach planszowych
– Debaty na tematy młodzieżowe i europejskie.