Wolontariat znaczy tak wiele…

… a pomaganie jest piękne. Nasza szkoła od lat jest miejscem, gdzie młodzież uczy się, że człowieczeństwo to dostrzeganie potrzeb ludzi i otaczanie ich troską poprzez okazywanie pomocy, której potrzebują.

Z okazji szkolnego Dnia Wolontariatu przygotowaliśmy szereg prezentacji i filmików, w których pokazaliśmy, że pomagać możemy na różne sposoby i to nie tylko w SKC. Pomaga też SU, Adopcja Serca, WOŚP, Kundelek, PAH i wiele innych.

Naszymi gośćmi byli absolwenci: Liwia, Piotr i Korneliusz oraz dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Piotr Potyrała. Wspólnie obejrzeliśmy wyniki uczniowskiej sondy na temat pomagania, odkryliśmy, że „wszyscy jesteśmy piękni”, zdalnie wypełniliśmy ankietę przygotowaną specjalnie na Dzień Wolontariatu i żeby potwierdzić naszą gotowość pomagania, kliknęliśmy w Pajacyki PAH.

Na dziedzińcu czekały nas zajęcia grupowe i tańce integracyjne, a w sali nr 2 – słodki poczęstunek. Miłym akcentem był fakt, że od bieżącego tygodnia możemy się cieszyć łatwością pomagania chorym dzieciom przez zbieranie zakrętek. Do tej pory stosy reklamówek z zebranymi przez nas zakrętkami trafiały do sali nr 2, a teraz przed szkołą stanęło urocze serduszko, do którego możemy je wrzucać.