Wyprawa z Erasmusem do słonecznej Hiszpanii

Mimo przeciwności losu udało nam się wyruszyć w naszą wyczekaną podróż. Grupa pięciu uczennic naszego liceum wyjechała do słonecznej, ale też i czasami deszczowej Hiszpanii w ramach projektu Erasmus+.

Zostaliśmy mile przywitani przez naszych partnerów w Hiszpanii. Emocji było co niemiara. Od razu zabraliśmy się do pracy. Tematem pierwszych warsztatów były Our National Trees. Zobaczymy co spotka nas jutro…

Drugiego dnia wymiany międzynarodowej, w której biorą udział uczennice naszego liceum, udaliśmy się do miasta znajdującego się na granicy z Portugalią, Vigo. Mieliśmy możliwość uczestnictwa w interesującym wykładzie o innowacyjnych metodach budownictwa oraz wszechstronnym wykorzystaniu drewna w życiu codziennym. Następnie odwiedziliśmy punkt widokowy, na którym zachwycaliśmy się pięknymi widokami okolicy. Po powrocie odbyły się warsztaty, na których w kreatywny sposób nadaliśmy nowe życie niepotrzebnym rzeczom. Wieczorem razem z rodzinami pojechaliśmy do małego, ale jakże urokliwego miasteczka Combarro. W drodze powrotnej do domów zatrzymaliśmy się w imponującej zarówno nocą jak i dniem Pontevedrze.

W kolejnych dniach naszej wymiany udaliśmy się do Santiago de Compostela. Po drodze w ramach Międzynarodowego Dnia Lasów posadziliśmy niezliczoną ilość drzew. Zwiedzaliśmy również ekologiczne gospodarstwo, gdzie zjedliśmy obiad przygotowany wyłącznie z produktów naturalnego pochodzenia.

Od samego rana pracowaliśmy nad dziennikami podróży, gdzie uwieczniliśmy piękne wspomnienia z wyjazdu. Po południu hiszpańscy partnerzy przygotowali second-hand market, gdzie wymieniliśmy się różnymi ubraniami. Zostaliśmy również zaproszeni do pobliskiej szkoły gastronomicznej, gdzie zjedliśmy wykwintny obiad składający się z 5 dań.

Nasz ostatni dzień zaczęliśmy od łowienia małży, a potem był czysty relaks. Plaża, plaża i jeszcze raz plaża…