Maturzyści pielgrzymują na Jasną Górę

W piątek 24 września odbyła się pielgrzymka maturzystów Diecezji Rzeszowskiej na Jasną Górę. Grupa uczniów z naszej szkoły dziękowała Matce Bożej za opiekę i jednocześnie prosiła o potrzebne łaski, wiarę i co najważniejsze – o pomyślne zdanie matury. W trakcie Eucharystii młodzież dokonała Aktu Zawierzenia Maryi. Mszy Świętej przewodniczył ksiądz biskup Jan Wątroba, a o oprawę w Jasnogórskiej Bazylice zadbał nasz chór i lektorzy – uczniowie klas maturalnych.

Niektórzy już pielgrzymowali do Częstochowy, jednak to spotkanie z Maryją było wyjątkowe i jedynie w swoim rodzaju.
Wiele osób było na Jasnej Górze po raz pierwszy, dzięki czemu spotkanie z Matką Bożą na zawsze pozostanie w ich pamięci i sercach.

Tak swoje spotkanie z Matką Bożą opisują tegoroczne maturzystki:
„Na Jasnej Górze byłam już…, po 10 razie przestałam liczyć. Za każdym razem, gdy jestem w tym pięknym miejscu, towarzyszą mi różne emocje. Podczas tego pielgrzymowania prosiłam Matkę Bożą o dobre zdanie matury, rozeznanie swojego powołania i wybór studiów. Przede wszystkim w pamięć zapadną mi: Akt Zawierzenia Matce Bożej nas – maturzystów oraz moment klęknięcia przed Cudownym Obrazem oraz oddania Matce wszystkich zmartwień i wątpliwości dotyczących niedalekiej przyszłości. Jestem pewna, że Maryja otacza nas wszystkich swoim matczynym płaszczem i będzie prowadzić za rękę przez całe nasze życie.”
„Jasną Górę odwiedziłam po raz pierwszy, wrażenie… niesamowite. Spotkanie z Matką Bożą i piękna oprawa nabożeństwa zostanie na zawsze w mojej pamięci. Dużą radość sprawiło mi czynne branie udziału w liturgii. Śpiew chóru był pięknym dopełnieniem naszej modlitwy.”

Inne galerie: