How are you doing? – Międzynarodowo!

Klasa 1B wzięła udział w najważniejszym momencie projektu „How are you doing?”— wspólne lekcje wirtualnego dziedzictwa dla szkół polskich, białoruskich i ukraińskich, organizowanym przez Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina, czyli jego prezentacji swoim kolegom i koleżankom z Białorusi z miejskiego liceum w Grodnie. Projekt koordynował pan Marek Piliński, a jego wykonania podjęły się Katarzyna Piwoda i Katarzyna Zagórowska wraz z uczniami klasy 1B. To uczniowie tak naprawdę grali pierwsze skrzypce w tym projekcie. 

Tematem projektu był Cultural Heritage of Podkarpacie – dziedzictwo kulturowe podkarpacia. Obydwie panie Katarzyny zastosowały CLIL w praktyce. Uczniowie sami wykonali prezentacje w Google Slides na lekcjach angielskiego, a potem pogłębiali swoją wiedzę o naszym województwie – wszystko po angielsku. 

Sama prezentacja odbyła się w czwartek 22.04.2021 o godz.11. Uczniowie zaczęli od prezentacji naszej szkoły, a następnie zaprezentowali najciekawsze miejsca w naszym województwie. Uczniowie wzięli udział także w dyskusji. Należy wymienić kilkoro uczniów, którzy podjęli się aktywnego uczestnictwa w projekcie – Adam Babiarz i Mateusz Dec byli naszymi tech-specami (odpowiedzialni od strony technicznej), uczennice Gabrysia Mager, Julia Szeliga i Oliwia Przebieradło zaprezentowały prezentacje o Podkarpaciu, natomiast Gabrysia Bartyńska zaprezentowała naszą szkołę.

Sami uczniowie przyznają, że było to dla nich interesujące doświadczenie i z chęcią podejmą się kolejnego takiego wyzwania! Naszym uczniom najbardziej podobała się prezentacja szkoły uczniów z Białorusi. Mamy nadzieję, że nas odwiedzą i skosztują naszych pysznych lodów w Rzeszowie.