Sukcesy uczniów w konkursach matematycznych

XXXVI Konkurs Matematyczny im. prof. Jana Marszała 

W konkursie wzięło udział 163 najzdolniejszych uczniów z 30 szkół z województwa podkarpackiego. Miło nam poinformować o sukcesach uczniów naszej szkoły: 

  • Wiktor Rożnowski – laureat II miejsca 
  • Tomasz Słoma – laureat II miejsca 
  • Natalia Wajda – laureatka III miejsca 

IV Jagielloński Turniej Matematyczny 

Celem Turnieju jest popularyzacja matematyki oraz podniesienie kompetencji matematycznych uczniów szkół ponadpodstawowych. Wiktor Rożnowski został finalistą IV Jagiellońskiego Turnieju Matematycznego organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Gratulujemy!

Naboj matematyczny 

Náboj to międzynarodowe zawody matematyczne dla pięcioosobowych drużyn reprezentujących swoją szkołę. Specyficzna struktura Náboja powoduje, że zawody są interesujące zarówno dla uczniów niedoświadczonych w konkursach matematycznych, jak i uczniów, którzy już odnosili sukcesy. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Michał Łukasik, Radosław Malec, Wiktor Rożnowski, Tomasz Słoma, Natalia Wajda. Uczniowie zajęli 75. miejsce na prawie 400 drużyn z całego świata.