Sukces Pauliny w ogólnopolskim konkursie!

W dniu 29 września 2020 r. odbył się półfinał i finał XXIII konkursu wiedzy „Austria – kraj i mieszkańcy” organizowany przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu.

Zaplanowany pierwotnie na 7.04. w ramach 20. Wiosny Austriackiej półfinał i finał ogólnopolskiego konkursu został przesunięty ze względu na sytuację pandemiczną. Wzięło w nim udział 18 uczniów z całej Polski, w tym dwójka naszych uczniów – Paulina Rabczak z IIIB oraz Aleksander Hycnar z IIBs.

W półfinale uczestnicy mieli za zadanie rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru składającego się z 30 pytań o zróżnicowanym stopniu trudności. Pytano m.in. o land, w którym znajduje się austriacka Riwiera, pierwszą kobietę, która otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla, czy o nazwę dynastii rządzącej Austrią przed Habsgurgami. W ścisłym finale, do którego Aleksander i Paulina zakwalifikowali się z dwoma najlepszymi wynikami, uczniowie najpierw odpowiedzieli ustnie na 4 pytania z wylosowanego zestawu pytań oraz zaprezentowali wybraną przez siebie postać związaną z Austrią.

Oprócz 3 nagród komisja przyznała także trzy wyróżnienia za najciekawszą prezentację o Austrii. Jedna z nich przypadła właśnie Paulinie Rabczak, która zabłysnęła prezentacją o Hedy Lamarr.

Wszyscy finaliści i półfinaliści otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe (książki i drobne upominki ufundowane przez Almatur Opole).

Paulinie i Aleksandrowi serdecznie gratulujemy tak doskonałych wyników oraz zaangażowania i życzymy dalszego rozwijania swoich pasji i zainteresowań językiem niemieckim!