„Zawsze na Czasie”

Dnia 18 marca do naszej szkoły, prosto z II Liceum, z wizytą zawitali członkowie projektu „Zawsze na Czasie”, realizowanego w ramach olimpiady praktycznej „Zwolnieni z Teorii”. Uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję posłuchać wykładu pani pedagog na temat zarządzania sobą w czasie. Od teraz zagadnienia takie jak Macierz Eisenhowera oraz „pożeracze czasu” nie są już obce naszym licealistom.

Po części teoretycznej nadszedł czas na zastosowanie zdobytej wiedzy w praktyce. Uczniowie klas pierwszych zostali podzieleni na grupy i rozpoczęli emocjonującą przygodę, próbując swoich sił w autorskiej grze „Time Lords”, gdzie mieli za zadanie w krótkim czasie zaplanować oraz wykonać rozmaite wyzwania. W międzyczasie uczniowie mogli także wziąć udział w konkursie indywidualnym, w którym do wygrania były vouchery do różnych ciekawych miejsc w Rzeszowie: do Magistratu Kawy, wrotkarni oraz kina. Każdy z uczestników został poczęstowany krówkami, ogłoszono wyniki gry integracyjnej. Najlepiej zorganizowane grupy w ramach nagrody otrzymały notesy.

Był to bardzo mile spędzony i dobrze spożytkowany czas. Mamy nadzieję, że licealiści wdrożą w życie wszystko to, czego nauczyli się o organizacji podczas warsztatów. Oby więcej takich projektów!

[Zobacz galerię zdjęć]