Przedmioty ścisłe w sam raz dla nas, czyli o sukcesach naszych pierwszoklasistów

Klasa 1c osiąga wciąż nowe sukcesy. Iga Flis zajęła II miejsce w XXXIV Wojewódzkim Konkursie Matematycznym im. prof. Marszała, a Wiktor Rożnowski i Natalia Wajda zostali w tym konkursie wyróżnieni.

Iga zajęła też I miejsce w XVIII Jasielskim Konkursie Matematycznym im. Hugona Steinhausa. W tym samym konkursie wystartowali też jej klasowi koledzy: Wiktor Rożnowski i Radosław Malec, którzy również nie wrócili bez gratulacji. Wiktor zajął II miejsce, a Radek został wyróżniony.

Ale to jeszcze nie wszystkie sukcesy naszych pierwszoklasistów. Radosław Malec (1c) i Damian Kowalski (1a) awansowali do finałowego etapu konkursu chemicznego dla licealistów organizowanego przez Politechnikę Rzeszowską. Jest to konkurs ogólnopolski.

Paulina Rabczak (1b), Maksymilian Mirecki (1b) i Jowita Pietryka (z gimnazjum) nie mieli sobie równych w Ogólnopolskim Szkolnym Konkursie Wiedzy o Niepodległej „Ojczyzna Nasza”.

Paulina Rabczak ma na swoim koncie także kolejny sukces. Zakwalifikowała się bowiem do 2. etapu Olimpiady Historycznej i pomyślnie przeszła część pisemną, więc trzymamy kciuki za start w części ustnej.

Wcześniej też pisaliśmy o Michale Worku, który zajął I miejsce w Konkursie Wiedzy o Prawach Człowieka w ramach 16. Objazdowego Festiwalu Filmowego „Watch Docs. Prawa Człowieka w Filmie”.

Dwoje uczniów klas pierwszych (Paulina Rabczak i Maksymilian Kulig) zakwalifikowali się  do drugiego etapu 42. Olimpiady Języka Niemieckiego.

W drugim etapie 43. Olimpiady Języka Angielskiego  mamy też dwóch uczniów. Są to uczniowie klasy 1c: Maksymilian Kulig i Jan Skiba.

Kolejna piątka uczniów 1c (Jan Skiba, Maksymilian Kulig, Aleksandra Filipek, Kamil Mołodecki i Miłosz Kałucki) zakwalifikowała się do półfinału VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie  „Discover Canada 2019”.

Klasa 1c ma też talenty artystyczne. Gabriela Rok uzyskała wyróżnienie w XV Powiatowym Konkursie Fotograficznym „Wspomnienia z Wakacji”- „Letnie impresje”.

O tych i innych sukcesach licealistów oraz uczniów oddziałów gimnazjalnych czytaj w zakładce SUKCESY.