Otrzęsiny w Lasach Janowskich

W ostatni weekend września (piątek- sobota) uczniowie klas pierwszych wybrali się do Janowa Lubelskiego. Było ciepło i słonecznie, szczególnie w pierwszy dzień.
Ośrodek „Zoom Przygody”, gdzie zostaliśmy zakwaterowani, otoczony jest zewsząd malowniczymi lasami. To wymarzone miejsce na rekreację i wypoczynek nie tylko w wakacyjne dni. To tutaj właśnie nasi licealiści poddani zostali tradycyjnym otrzęsinom.
Zanim pierwszoklasiści zostali włączeni w poczet uczniów IX LO ( tym samym przyjmując na siebie wszystkie prawa i obowiązki), musieli sprostać różnym wyzwaniom. Znalazły się wśród nich m. in.: rozwiązywanie zagadki kryminalnej, marsz na orientację, rozmaite zabawy zręcznościowe, wykonanie totemu ze znalezionych w lesie materiałów czy rozpalanie ognia. Po zaliczeniu przez uczniów wszystkich konkurencji odbyło się uroczyste, oficjalne pasowanie na licealistę. Każdy pierwszoklasista otrzymał wtedy od Pana Dyrektora pamiątkową opaskę i długopis z logo szkoły. Tego dnia uczniowie mieli jeszcze do pokonania tor przeszkód przygotowany przez animatorów. Nie wszystkie zadania były łatwe i przyjemne (np. wyciąganie zębami cukierka schowanego w mące czy przejście w stroju sumo pod drążkami umocowanymi nisko nad ziemią…). Na zakończenie mogliśmy poszaleć w czasie dyskoteki.
Kolejnego dnia uczniowie mieli możliwość pokręcić się na żyroskopie, pograć w piłkarzyki, spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej, no i oczywiście dalej się integrować się, integrować…