Wycieczka do Budapesztu

Podczas trzech pierwszych dni ubiegłego tygodnia klasa 3B i 3G po raz ostatni miały okazję spędzić wolny czas w swoim towarzystwie. Miejscem docelowym wycieczki był Budapeszt. Jednak zanim uczestnicy do niego dotarli, przekroczyli dwie granice: polsko-słowacką i słowacko-węgierską oraz zwiedzili Eger W tym pięknym, historycznym mieście zobaczyliśmy Katedrę- drugą co do wielkości na Węgrzech, Plac Istvana Dobo z pomnikiem bohatera oraz Zamek, którego bronił on dzielnie przed Turkami.
Podczas drugiego dnia wypoczynku uczniowie poznawali każdy zakamarek malowniczej stolicy Węgier, zaczynając od Wzgórza Zamkowego , Wzgórzu Gellerta, Parlamemtu, poprzez Bazylikę Św. Stefana, a kończąc na rejsie statkiem po rzece Dunaj.
Kiedy dzień zbliżał się ku końcowi, obydwie klasy zostały zaskoczone niespodzianką, zorganizowaną przez opiekunów oraz panią pilot. W ramach niej mogli spacerować po Budapeszcie nocą, gdy miasto wygląda najlepiej, ponieważ jest pięknie oświetlone.
Dzień powrotu do Rzeszowa nie odstawał niczym od reszty i zanim na dobre uczestnicy opuścili Węgry, zatrzymali się w Szentender – miasteczku, które słynie z Muzeum Ozdób Bożonarodzeniowych i Muzeum Marcepanu.
Wycieczka zakończyła się radosnym gwarem rozmów, kierowanych do rodziców, odbierających uczniów.
Uczestnikom na długą zostaną w pamięci krajobrazy oglądane z placu widokowego, porywające historie każdego z trzech miast oraz nieprzespane noce, spędzone na rozpamiętywaniu ubiegłych trzech lat.

Karolina Pączek 3G