Dla ducha i ciała…

Szkolne rekolekcje pozwoliły nam rozwinąć się nie tylko religijnie. O naszą stronę duchową zadbał rekolekcjonista, ks. Krzysztof Cieśla. W szkole pomagały mu siostry służebniczki, które przybliżyły nam postać bł. Karoliny a z pracą na misjach zapoznał nas ks. Roman Czenczek.

Wiedzę o bezpieczeństwie w turystyce oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich przekazali nam sympatyczni policjanci i przewodnik, a historyczną prezentację o drogach Polaków do niepodległości przedstawił pracownik IPN.
Podczas zajęć z pierwszej pomocy mogliśmy na fantomach poćwiczyć sposoby ratowania ofiar wypadków. Na warsztatach naukowych nie tylko oglądaliśmy, ale też przeprowadzaliśmy ciekawe doświadczenia z fizyki i biologii.
Miłośnicy kryminalistyki, posługując się profesjonalnymi narzędziami, sprawdzali swoje odciski palców. Natomiast uczestnicy warsztatów kulinarnych mogli spróbować własnoręcznie przyrządzonych potraw. Warsztaty  przygotowali dla nas studenci  wolontariusze Programu Projektor Wolontariat Studencki z Lublina.