Ferie w Zakopanem

Szkolny obóz zimowy w Zakopanem zgromadził 16  uczestników, w tym 5 absolwentów „wygaszonego” Gimnazjum nr 9. Po raz pierwszy w historii – nie było wśród nas ani jednej dziewczyny. Dziwne…

Umiejętności sportowe doskonaliliśmy w ośrodku narciarskim „Harenda”. Nie było miejsca na wygłupy, bo nad naszym bezpieczeństwem na stoku czuwali opiekunowie: Marian P. oraz Kazimierz Z.

Na wieść o tragicznym finale wspinaczki na szczyt Nanga Parbat polskiego himalaisty Tomasza Mackiewicza – poszliśmy w kierunku cmentarza Na Pęksowym Brzysku, gdzie znajdują się miejsca pamięci o polskich alpinistach, którzy zostali gdzieś w górach na zawsze. Był wieczór i niestety cmentarna brama była zamknięta.

Były również chwile bardziej radosne. Byliśmy świadkami zwycięstwa naszych skoczków narciarskich w konkursie drużynowym Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi. Dwukrotnie spacerowaliśmy też po Krupówkach.  Oprócz drobnych stłuczeń nadgarstków (specjalność snowboardzistów), nikt nie doznał żadnej poważnej kontuzji. Za rok – zapraszamy w góry.