Zajęcia na Politechnice Rzeszowskiej

20 stycznia grupa uczniów z klasy 1c udała się na Politechnikę Rzeszowską w ramach projektu „Kariera Inżyniera” i „Oracle”. Uczestniczyliśmy tam w zajęciach o różnej tematyce.

Pierwsza grupa rozpoczęła dzień od wykładu z matematyki, w czasie którego poznaliśmy liczby urojone i zespolone, a także macierze. Potem zwiedziliśmy laboratorium techniki wysokich napięć, laboratorium oświetleniowe (tu poznaliśmy tajniki oświetlania budynków), laboratorium komputerowe statystyka (gdzie pokazano nam tajemnice wszelkich statystyk) oraz Laboratorium Odnawialnych Źródeł Energii (w nim zobaczyliśmy baterie słoneczne oraz wiatraki stosowane do różnych pomiarów).

W tym samym czasie druga grupa uczestniczyła w wykładzie na temat baz danych, a później brała udział w ćwiczeniach z tej tematyki.
To były nasze pierwsze z trzech zajęć na Politechnice Rzeszowskiej. Zapoznaliśmy się z systemem rekrutacji na studia, zobaczyliśmy pracownie oraz wykonywanie pomiarów, a także uzyskaliśmy nowe wiadomości na bardzo ciekawe tematy z matematyki, fizyki oraz informatyki, które przydadzą się nam w dorosłym życiu. Zajęcia bardzo nas zaciekawiły i z wielką niecierpliwością czekamy na kolejne wykłady.

Dominika Bembenek 1c

Czytaj więcej i obejrzyj zdjęcia na stronie Politechniki Rzeszowskiej.