Językowy projekt w Londynie

W dniach 13-18 września uczniowie 2e (w komplecie) oraz przedstawiciele 3b brali udział w projektowych warsztatach językowych w Londynie. Oto migawki wspomnień z każdego dnia pobytu.

 

Dzień pierwszy

Pozdrowienia z południka „0”

Pierwsza lekcja astronomii w Royal Observatory Greenwich w Londynie zaliczona! Mimo niesprzyjających warunków pogodowych, wszystkie punkty programu zostały zrealizowane. Najciekawszym i najcieplejszym miejscem okazała się… camera obscura, w której do woli można było podziwiać królewską siedzibę na blacie okrągłego stołu.

 

Dzień drugi

Z bijącego serca Londynu pozdrowień ciąg dalszy…

Za nami drugi dzień nauki w terenie. Dziś podziwialiśmy wspaniałe dzieła sztuki w National Gallery, poznawaliśmy historię Wielkiej Brytanii zwiedzając m. in.: Houses of Parliament, Westminster Abbey, Trafalgar Square. Rzuciliśmy też „Londyńskim Okiem” na panoramę tego wyjątkowego miasta.

 

Dzień trzeci

Lekcja angielskiego z Sherlockiem Holmesem

Przez cały dzień podczas nauki języka angielskiego towarzyszyła nam postać znanego detektywa z Londynu. Dzień rozpoczęliśmy od wyjazdu na Baker Street (ulica znana głównie dzięki literackim postaciom: Sherlocka Holmesa i dra Watsona). Przy tej ulicy oprócz monumentalnego posągu Holmesa mieści się też galeria figur woskowych Madame Tussauds, gdzie Sherlock ma swój wcale niemały zakątek. W Museum of London Sherlocków było już dwóch, co widać na załączonej fotografii, a zagadki kryminalne (inspirowane dziełami sztuki nowoczesnej z Tate Modern)  rozwiązywaliśmy aż do samej ciszy nocnej. Jednakże  najbardziej tajemnicza z nich: dlaczego nie można wejść do basenu skoro inni byli tam rano? – pozostanie nierozwiązana.

 

Dzień czwarty

Greetings from London!

Czwarty dzień z językiem angielskim może niektórych przyprawić o zawrót głowy, ale nasza grupa nadal ma się świetnie. Znacznie gorzej od głowy mają się nasze nogi, ponieważ dziś zwiedziliśmy British Muzeum – jedno z największych na świecie. Po drodze nie dało się przeoczyć Tower Bridge – najsłynniejszego mostu w Londynie, skąd tradycyjnie przesyłamy uśmiechy i pozdrowienia.

 

Dzień piąty

Lekcje w muzeach

Dziś lekcje biologii, geografii, historii, techniki z elementami nauk medycznych odbywały się w Science Museum i Natural History Museum. Wszystkie przedmioty obowiązkowo w języku angielskim. Po drodze relaksacyjny spacer obok królewskich ogrodów, by zobaczyć widowiskową zmianę warty przy Pałacu Buckingham. Jeszcze tylko truchtem przez Hyde Park, kilka słów na Speaker’s Corner i już można zrobić wymarzone zakupy na Oxford Street.

 

Dzień szósty

University of Cambridge

Nasza podróż po Londynie powoli dobiega końca. Jadąc na lotnisko, zahaczyliśmy jeszcze o Cambridge. Ostatnie godziny na angielskiej ziemi wykorzystaliśmy na zwiedzanie tego uroczego miasta. Znajduje się tu drugi po Oxfordzie najstarszy angielski uniwersytet, który należy do najlepszych w Europie, a nawet na świecie. Kto wie, może ktoś z nas zechce tam zdobywać wiedzę? Po takiej wyprawie warsztat językowy mamy naprawdę doskonały!

Pozdrawiamy i do zobaczenia w szkole!