Młodzież {dla} Miasta

19 marca 2018r. w Teatrze Maska odbyła się Gala Finałowa projektu „Młodzież (dla) Miasta”, w której mieliśmy zaszczyt uczestniczyć. Gala była podsumowaniem projektu realizowanego przez 6 miesięcy przez rzeszowskie szkoły średnie, w tym nasze liceum.

Głównym celem projektu realizowanego przez Estradę Rzeszowską w ramach działalności Rzeszowskiego Inkubatora Kultury była aktywizacja rzeszowskiej młodzieży i rozbudzenie w niej aktywności kulturalnej, edukacyjnej i społecznej na rzecz najbliższego otoczenia.

Tegoroczna V edycja projektu była edycją jubileuszową, w której udział wzięło 11 rzeszowskich szkół średnich.

Grupa projektowa z naszego liceum składała się z 7 osób, były to uczennice klasy 1a (Zuzia Zboril, Madzia Gąsior, Wiktoria Szela, Ola Chlipała, Iza Kyc, Julka Ligoda i Basia Żelazko). Opiekunem grupy była pani Monika Marut.

W ramach projektu uczennice przygotowały warsztaty (odbyły się one 21 stycznia w Galerii Nowy Świat), których celem było przybliżenie mieszkańcom Rzeszowa odmiennych kultur, z uwzględnieniem zjawiska różnorodności na przykładzie różnych form świętowania. Projekt przyciągnął szczególnie dzieci, które miały możliwość wykonywania masek karnawałowych, biżuterii czy zdobienia ekotoreb. Odbyły się również gry i zabawy oraz zajęcia taneczne, podczas których można było poznać kilka podstawowych kroków rodem  z Rio de Janeiro. Dzieci uczestniczyły również w konkursie z nagrodami.

Dzięki realizacji projektu uczennice zyskały wiele nowych umiejętności, nauczyły się, jak napisać formalne pisma, w jaki sposób dotrzeć i pozyskać sponsorów czy nawiązać kontakt z mediami. Nieoceniona była praca w grupie oraz wzajemna integracja.

Dziewczęta spisały się na medal i zasługują na ogromną pochwałę!

Powrót do góry